παρεαλεμε
Καλώς ήρθες...είσαι έτοιμος για παρέα λέμε?
παρεαλεμε
Καλώς ήρθες...είσαι έτοιμος για παρέα λέμε?
παρεαλεμε
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


φορουμ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Παρόμοια θέματα
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Ενεργειακά βραχιόλια ή υψηλής τεχνολογίας δεισιδαιμονία;
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΔευ Δεκ 05, 2011 6:30 pm από Admin

» Ποια βιταμίνη είναι η Νέα βιταμίνη D;
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΤρι Νοε 01, 2011 5:43 pm από Admin

» Marco Simoncelli: Το παιδί με την αφάνα
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΤρι Νοε 01, 2011 6:54 am από kastanas

» 28 Οκτωβρίου
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 8:46 pm από Admin

» Ντίνος Ηλιόπουλος
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 8:40 pm από Admin

» καλώς σας βρήκα και εγώ.
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 8:38 pm από Admin

» Προσοχη!!
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27, 2011 10:19 am από gerakont

» Το σωστό βιογραφικό και πώς να το φτιάξετε
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 22, 2011 4:50 pm από Admin

» 22 ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΕΝΤΟΣ ΜΙΑ ΑΙΘΟΥΣΑΣ
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 16, 2011 8:27 pm από gerakont


 

 Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Janine
moderator
moderator
Janine


Αριθμός μηνυμάτων : 256
Reputation : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 02/12/2010

Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...    Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 7:38 pm



Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...  _1_%257E1


Αγαπημένο μου παιδί,
Την ημέρα που θα προσέξεις ότι γέρασα, κι αυτό
φοβάμαι ότι δεν θα αργήσει να γίνει, κάνε υπομονή και προσπάθησε να καταλάβεις…

Μπορεί τα χρόνια μου να πέρασαν, μπορεί οι
ρυτίδες μου να χάραξαν το πρόσωπό μου… όμως ούτε η καρδιά μου έχασε την τρυφερότητά της, ούτε
τα μάτια μου την καλοσύνη τους!
Από την πρώτη στιγμή ήμουν δίπλα σου, και με
ανείπωτη λαχτάρα περίμενα τον ερχομό σου! Κι όταν το θαύμα έγινε, από την ευτυχία μου άνοιξαν οι ουρανοί και η χαρά μου ήταν απερίγραπτή!
Στα χρόνια που πέρασαν ήμουν δίπλα σου με την
αγάπη που σου άξιζε και την τρυφερότητα που
χρειαζόσουν! Όμως ο χρόνος είναι αδυσώπητος και
οι αλλαγές επάνω μας είναι ορατές…
Γι’ αυτό αν καμιά φορά λερωθώ την ώρα που τρώω ή εάν δυσκολεύομαι να ντυθώ, δείξε κατανόηση…
Θυμήσου με πόση υπομονή ξόδευα ώρες ατέλειωτες να σε βοηθώ!
Όταν μιλάμε, αν επαναλαμβάνω τα ίδια πράγματα
δύο και τρεις φορές, μη με παρεξηγείς… Άκουσέ με… Όταν ήσουν μικρό παιδί, έπρεπε να σου λέω πολλές φορές την ίδια ιστορία, μέχρι να σε πάρει ο
ύπνος!
Όταν δεν θέλω να κάνω ντους, μη θυμώνεις… Θυμήσου τις χίλιες δικαιολογίες που έβρισκες, προκειμένου να με πείσεις να μη σε λούσω…
Όταν διαπιστώνεις την άγνοιά μου πάνω στη νέα τεχνολογία, δώσε μου τον απαραίτητο χρόνο να προσαρμοστώ και μη με κοιτάς με ένα περιπαιχτικό
χαμόγελο…
Όταν συζητάμε και ξεχνάω κατι, δώσε μου χρόνο
να το θυμηθώ. Κι αν δεν μπορώ, μην εκνευρίζεσαι.
Το πιο σημαντικό δεν είναι η ίδια η συζήτηση, αλλά η χαρά, να είμαστε μαζί και να συζητάμε!
Σου δίδαξα τόσο πολλά πράγματα! Να τρως σωστά…να ντύνεσαι σωστά… να
αντιμετωπίζεις τη ζωή με θάρρος…
Όταν δεν θέλω να φάω, μη με πιέζεις…
Ξέρω καλά πότε πρέπει και πότε όχι. Και
όταν τα κουρασμένα πόδια μου δεν μου επιτρέπουν να περπατώ, μη στενοχωριέσαι Φυσικό είναι! Εσύ δώσε μου το χέρι σου να κρατηθώ. Το ίδιο έκανα και εγώ, όταν έκανες τα πρώτα σου βήματα…
Το ξέρω ότι η ηλικία μου δεν επιτρέπει τόση δραστηριότητα, όσο θα ήθελα.
Ωστόσο τα καταφέρνω και επιβιώνω.
Κάποια μέρα θα καταλάβεις τι εννοώ…
Κάποια μέρα θα καταλάβεις ότι, παρά τα λάθη μου, πάντα ήθελα το καλύτερο για
σένα. Και προσπάθησα, όσο μπορούσα, να ετοιμάσω το δρόμο σου.
Δεν πρέπει να αισθάνεσαι λυπημένη, επειδή είσαι αναγκασμένη να με βλέπεις δίπλα σου. Πρέπει να είμαι δίπλα σου. Η πείρα μου σού είναι απαραίτητη. Δώσε μου το χέρι σου και βοήθησέ με να τελειώσω το δρόμο μου με υπομονή, αγάπη και ειρήνη. Κι εγώ θα σου το ξεπληρώσω με ένα χαμόγελο και με την μεγάλη αγάπη
που έχω μέσα μου για σένα…


ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ
tromaktiko
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Για όσους ηλικιωμένους έκαναν μόνοι τους γιορτές...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Για όσους έχουν AVG και Win7 χ64
» Τα βότανα και η θεραπευτική τους ιδιότητα
» Αν σηκωθούμε όρθιοι δεν τους σώζει τίποτε.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
παρεαλεμε :: Your first category :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-
Μετάβαση σε: